Приватне акціонерне товариство “Вінниччина”

Код за ЄДРПОУ: 00414150
Телефон: (04341) 32212
e-mail: patvinichina@gmail.com
Юридична адреса: 23056, Вінницька обл., Барський район, село Шипинки, ВУЛИЦЯ ДРУЖБИ, будинок 35
 
Дата розміщення: 16.04.2020

Річний звіт за 2019 рік

XI Звіт керівництва (звіт про управління)

Вірогідні перспективи подальшого розвитку емітента В подальших планах Товариство має намiри продовжувати виконання своїх основних статутних завдань направлених на отримання та зростання прибутку. Перспективи подальшого розвитку пов'язанi з виробництвом сiльськогосподарської продукцiї, а саме продуктiв садiвництва. Виробництво сiльськогосподарської продукцiї - це перспективна галузь, але надзвичайно залежна вiд клiматичних та економiчних умов. Товариство прагне покращити своє матерiальне становище i вирощувати та виготовляти бiльш якiсну продукцiю, вiд реалiзацiї якої залежить прибуток, який необхiдний для впровадження нових технологiй та закупiвлю якiсних плодовоягiдних надсаджень. Перспективнi плани розвитку господарства: полiпшення умов та засобiв збору урожаю, покращення умов зберiгання продукцiї, впровадження бiльш сучасних технологiй агробiзнесу. Окрiм того в планах Товариства розширення ринкiв збуту вирощеної продукцiї. Товариство планує отримання прибуткiв за рахунок максимального задоволення очiкувань споживача, ефективного використання та управлiння обiговими коштами, покращення забезпеченостi виробництва новiтнiми технологiями i устаткуванням, створення беззбиткового механiзму управлiння виробництвом, зниження собiвартостi продукцiї.
Інформація про розвиток емітента Товариство займається садiвництвом. Особливостi стану розвитку є знецiнення с/г продукцiї, виручки вiд якої достатньо тiльки на придбання необхiдної для виробництва i зовсiм не достатньо для сортооновлення, для придбання технiки, засобiв для догляду за рослинами, для впровадження нових технологiй потрiбнi кошти, а їх не вистачає.
Інформація про укладення деривативів або вчинення правочинів щодо похідних цінних паперів емітентом, якщо це впливає на оцінку його активів, зобов'язань, фінансового стану і доходів або витрат емітента Укладення деривативiв або вчинення правочинiв щодо похiдних цiнних паперiв не було.
Зокрема інформація про завдання та політику емітента щодо управління фінансовими ризиками, у тому числі політику щодо страхування кожного основного виду прогнозованої операції, для якої використовуються операції хеджування Полiтика ПрАТ "ВIННИЧЧИНА" щодо управлiння ризиками має першочергове значення для ведення бiзнесу Товариства i є важливим елементом її дiяльностi. Полiтика управлiння ризиками сконцентрована на непередбачуваностi фiнансових ринкiв i нацiлена на мiнiмiзацiю потенцiйного негативного впливу на фiнансовi показники Товариства. Оперативний i юридичний контроль ПрАТ "ВIННИЧЧИНА" має на метi забезпечувати належне функцiонування внутрiшньої полiтики та процедур з метою мiнiмiзацiї операцiйних i юридичних ризикiв. Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов'язана з фiнансовими ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб'єктивних чинникiв та об'єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких фiнансових ризикiв ПрАТ "ВIННИЧЧИНА" вiднесено кредитний ризик, ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Полiтика з управлiння ризиками ПрАТ "ВIННИЧЧИНА" орiєнтована на визначення, аналiз i управлiння ризиками, з якими стикається Товариство, на встановлення контролю за ризиками, а також постiйний монiторинг за рiвнем ризикiв, дотриманням встановлених обмежень та полiтики управлiння ризиками. З методiв управлiння ризиками на рiвнi пiдприємства також використовуються такi методи: - детальний аналiз партнерiв по бiзнесу (повноваження покладенi на Наглядову раду Товариства); - захист своєї iн-сайдерської iнформацiї вiд конкурентiв (повноваження покладенi на директора Товариства); - залучення висококвалiфiкованих спецiалiстiв; - максимальне використання минулого досвiду та практики у прийняттi бiзнес-рiшень; - вивчення позитивного досвiду конкурентiв в управлiннi ризиками.
Зокрема інформація про схильність емітента до цінових ризиків, кредитного ризику, ризику ліквідності та/або ризику грошових потоків Фiнансовi iнструменти Товариства включають грошовi кошти та їх еквiваленти, торгову та iншу дебiторську заборгованiсть, торгову та iншу кредиторську заборгованiсть. Основнi ризики, властивi фiнансовим iнструментам, включають: ринковий ризик, ризик лiквiдностi та кредитний ризик. Ринковий та валютний ризики Товариства вiдносно змiни обмiнних курсiв iноземної валюти не складає суттєвого впливу на дiяльнiсть Товариства. Ризик лiквiдностi являє собою ризик того, що Товариство не зможе погасити свої зобов'язання на момент їх погашення. Товариство проводить аналiз строкiв виникнення активiв i погашення зобов'язань i планує свою лiквiднiсть у залежностi вiд очiкуваних строкiв погашення вiдповiдних фiнансових iнструментiв. Потреби Товариства в обiгових коштах задовольняються за рахунок надходження грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi. Товариство не залучає кредитнi ресурси. Надходжень вiд операцiйної дiяльностi достатньо для своєчасного погашення зобов'язань. Кредитний ризик полягає у тому, що Товариство понесе фiнансовi збитки у випадку, якщо контрагенти не виконують свої зобов'язання за фiнансовим iнструментом або клiєнтським договором. Фiнансовi iнструменти, якi потенцiйно наражають Товариство на iстотну концентрацiю кредитного ризику, переважно включають грошовi кошти та їх еквiваленти, а також торгову дебiторську заборгованiсть. Товариство переважно розмiщує свої грошовi кошти у банках з надiйною репутацiєю, якi знаходяться в Українi. Керiвництво здiйснює постiйний монiторинг фiнансового стану установ, де розмiщенi грошовi кошти. Кредитний ризик Товариства пов'язаний з невиконанням банками своїх зобов'язань та обмежується сумою грошових коштiв. Товариство здiйснює торговi операцiї тiльки з перевiреними i кредитоспроможними клiєнтами. Полiтика Товариства полягає в тому, що можливiсть надання кредиту клiєнтам, якi бажають спiвпрацювати на кредитних умовах, у кожному конкретному випадку аналiзується i пiдлягає формальному затвердженню. Окрiм того, проводиться додаткова процедура монiторингу фiнансової iнформацiї про клiєнтiв. Розрахунок цiнового ризику товариства базується на врахуваннi показникiв фiнансової стiйкостi пiдприємства. У фiнансовiй дiяльностi найбiльш значними цiновими ризиками є ризик змiни вiдсоткових ставок та валютних курсiв. Товариство немає заборгованостi по кредитам , тому схильностi до кредитного ризику немає. Валютних операцiй не здiйснює.
Посилання на власний кодекс корпоративного управління, яким керується емітент Власний кодекс корпоративного управлiння Товариством не затверджувався i не використовується.
Посилання на кодекс корпоративного управління фондової біржі, об'єднання юридичних осіб або інший кодекс корпоративного управління, який емітент добровільно вирішив застосовувати Кодекс корпоративного управлiння фондової бiржi, об'єднання юридичних осiб або iнших кодексiв корпоратвного управлiння Товариством не застосовується.
Посилання на всю відповідну інформацію про практику корпоративного управління, застосовувану понад визначені законодавством вимоги Практики корпоративного управлiння застосованої понад визначенi законодавством вимоги немає, так як в своїй роботi Товариство не керується кодексом корпоративного управлiння.
У разі якщо емітент відхиляється від положень кодексу корпоративного управління, зазначеного в абзацах другому або третьому пункту 1 цієї частини, надайте пояснення, від яких частин кодексу корпоративного управління такий емітент відхиляється і причини таких відхилень. У разі якщо емітент прийняв рішення не застосовувати деякі положення кодексу корпоративного управління, зазначеного в абзацах другому або третьому пункту 1 цієї частини, обґрунтуйте причини таких дій Вiдхилень вiд положень корпоративного управлiння немає, так як в своїй роботi Товариство не керується кодексом корпоративного управлiння.
Інформація про наглядову раду та виконавчий орган емітента  
Порядок призначення та звільнення посадових осіб емітента. Інформація про будь-які винагороди або компенсації, які мають бути виплачені посадовим особам емітента в разі їх звільнення До посадових осiб Товариства належать: голова та члени Наглядової ради, директор, Ревiзiйна комiсiя. Iншого органу управлiння Товариство не утворювало i утворення iншого органу Статутом Товариства не передбачено. Директор призначається рiшенням Наглядової Ради i здiйснює управлiння поточною дiяльнiстю Товариства. Звiльнення директора вiдбувається за рiшенням Наглядової ради. Члени Наглядової Ради Товариства обираються Загальними зборами акцiонерiв. До складу Наглядової ради обираються акцiонери або особи, якi представляють їхнi iнтереси. Обрання членiв Наглядової Ради здiйснюється шляхом кумулятивного голосування. Наглядова рада може бути вiдкликана достроково або переобрана пiсля закiнчення строку, на який вона обиралась, виключно Загальними зборами акцiонерiв Товариства. За Статутом Товариства без рiшення Загальних зборiв повноваження члена Наглядової ради припиняються: - за його бажанням за умови письмового повiдомлення про це Товариства за два тижнi; - в разi неможливостi виконання обов'язкiв члена Наглядової ради за станом здоров'я; - в разi набрання законної сили вироком чи рiшенням суду, яким його засуджено до покарання, що виключає можливiсть виконання обов'язкiв члена Наглядової ради; - в разi смертi, визнання його недiєздатним, обмежено дiєздатним, безвiсно вiдсутнiм, померлим; - у разi отримання акцiонерним Товариством письмового повiдомлення про замiну члена Наглядової ради, який є представником акцiонера. Голова Наглядової Ради Товариства обирається членами Наглядової Ради з їх числа простою бiльшiстю голосiв вiд кiлькiсного складу Наглядової Ради. Наглядова Рада має право в будь-який час переобрати голову Наглядової Ради. Ревiзiйна комiсiя Товариства обирається Загальними зборами акцiонерiв Товариства. Члени Ревiзiйної комiсiї можуть бути вiдкликанi достроково або переобранi пiсля закiнчення строку, на який вони обирався, виключно Загальними зборами акцiонерiв Товариства.
Повноваження посадових осіб емітента Наглядова Рада є органом, що здiйснює захист прав акцiонерiв Товариства, i в межах компетенцiї, визначеної Статутом i Положенням про Наглядову Раду, контролює та регулює дiяльнiсть Директора. До повноважень Наглядової ради Товариства за Законом України "Про акцiонернi товариства", Статутом та Положенням "Про Наглядову раду" належить: прийняття рiшення про проведення та пiдготовка Загальних зборiв акцiонерiв (рiчних та позачергових), затвердження внутрiшнiх положень, якими регулюється дiяльнiсть товариства, крiм тих, що вiднесенi до виключної компетенцiї Загальних зборiв, прийняття рiшення про продаж ранiше викуплених товариством акцiй, обрання та припинення повноважень директора та затвердження умов контракту з ним, затвердження ринкової вартостi майна, обрання аудитора та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, визначення дати складення перелiку осiб, якi мають право на отримання дивiдендiв, порядку та строкiв виплати дивiдендiв, вирiшення iнших питань, що належать до виключної компетенцiї Наглядової ради згiдно iз Статутом Товариства та чинним законодавством. Порядок роботи, виплати винагороди та вiдповiдальнiсть членiв Наглядової Ради визначається чинним законодавством, Статутом Товариства, Положенням про Наглядову Раду Товариства, а також договором, що укладається з кожним членом Наглядової ради, який затверджується рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв. До компетенцiї Директора належить вирiшення всiх питань, пов'язаних з керiвництвом поточною дiяльнiстю Товариства, крiм питань, що належать до виключної компетенцiї Загальних зборiв та Наглядової Ради. Директор пiдзвiтний Загальним зборам i Наглядовiй Радi, органiзовує виконання їх рiшень. Директор дiє вiд iменi акцiонерного Товариства у межах, встановлених Статутом Товариства i законом. Директор на вимогу державних органiв, посадових осiб та акцiонерiв Товариства зобов'язаний надати можливiсть ознайомитися з iнформацiєю про дiяльнiсть Товариства в межах, встановлених законом, Статутом та внутрiшнiми Положеннями Товариства. Права та обов'язки членiв Ревiзiйної комiсiї визначаються чинним законодавством, Статутом та Положенням про Ревiзiйну комiсiю. Ревiзiйна комiсiя проводить перевiрку фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року. За пiдсумками перевiрки фiнансово-господарської дiяльностi Товариства за результатами фiнансового року Ревiзiйна комiсiя готує висновок, в якому мiститься iнформацiя про: пiдтвердження достовiрностi та повноти даних фiнансової звiтностi за вiдповiдний перiод; факти порушення законодавства пiд час провадження фiнансово-господарської дiяльностi, а також встановленого порядку ведення бухгалтерського облiку та подання звiтностi.
Інформація аудитора щодо звіту про корпоративне управління ЗВIТ З НАДАННЯ ВПЕВНЕННОСТI НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА Iнформацiя про предмет завдання та критерiї завдання Ми провели та виконали завдання з надання впевненостi та надаємо звiт з надання впевненостi щодо iнформацiї Емiтента зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння за перiод 2019 року, а саме " щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента; " щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента; " щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента; " щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента; " щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента Приватного акцiонерного товариства "Вiнниччина" (скорочена назва - ПрАТ "Вiнниччина"). Iнформацiя про Емiтента: Повна назва Товариства ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВIННИЧЧИНА" Скорочена назва Товариства ПрАТ "ВIННИЧЧИНА" Органiзацiйно-правова форма Товариства ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО Ознака особи Юридична Форма власностi Приватна Код за ЄДРПОУ 00414150 Мiсцезнаходження: 23056, Вiнницька обл., Барський район, село Шипинки, вул. Дружби, будинок 35 Дата державної реєстрацiї 26.08.1998 Номер запису в ЄДР 1 147 120 0000 000445 Основнi види дiяльностi КВЕД: Код КВЕД 01.24 Вирощування зерняткових i кiсточкових фруктiв (основний); Код КВЕД 01.25 Вирощування ягiд, горiхiв, iнших плодових дерев i чагарникiв; Код КВЕД 01.61 Допомiжна дiяльнiсть у рослинництвi; Код КВЕД 01.63 Пiсляурожайна дiяльнiсть Дата внесення останнiх змiн до Статуту (установчих документiв) Затверджено загальними зборами акцiонерiв ПрАТ "Вiнниччина" Протоколом загальних зборiв акцiонерiв вiд 25.04.2017 року Керiвник, головний бухгалтер, кiлькiсть працiвникiв Керiвник - Людковський Вiктор Вацлавович Головний бухгалтер - Обертинська Таїса Борисiвна Середня кiлькiсть працiвникiв - 19 осiб Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення iнформацiї з корпоративного управлiння у вiдповiдностi до нормативних актiв України. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення корпоративної iнформацiї, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної корпоративної полiтики, а також методiв корпоративного управлiння, якi вiдповiдають обставинам. Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж iнформацiєю з корпоративного управлiння зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння, щодо якої надається впевненiсть, та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством та подається до Комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку; - за невiдповiдне використання управлiнським персоналом припущення про безперервнiсть дiяльностi Товариства . Вiдповiдальна особа несе вiдповiдальнiсть також за: - правомочнiсть (легiтимнiсть, законнiсть) здiйснюваних господарських операцiй та господарських фактiв щодо предмету до якого надається впевненiсть; - доказовiсть, повноту та юридичну силу внутрiшнiх документiв, що є основою для надання впевненостi до предмету перевiрки; - органiзацiю корпоративного управлiння з питань щодо яких надається впевненiсть; - управлiнськi рiшення, договiрне забезпечення та iншу адмiнiстративну документацiю щодо якої надається впевненiсть. Пiдготовка Звiту з корпоративного управлiння вимагає вiд керiвництва Товариства припущень, що впливають на управлiнськi рiшення щодо корпоративного управлiння протягом звiтного перiоду. Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за виконання та достовiрне подання iнформацiї зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння та за таку систему внутрiшнього контролю, яку управлiнський персонал визначає потрiбною для того, щоб забезпечити таке управлiння, що не мiстить суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки. При складаннi Звiту з корпоративного управлiння управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за оцiнку здатностi компанiї продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, розкриваючи, де це застосовано, питання, що стосуються безперервностi дiяльностi, та використовуючи припущення про безперервнiсть дiяльностi як основи для бухгалтерського облiку, крiм випадкiв, якщо управлiнський персонал або планує лiквiдувати компанiю чи припинити дiяльнiсть, або не має iнших реальних альтернатив цьому. Тi, кого надiлено найвищими повноваженнями, несуть вiдповiдальнiсть за нагляд за процесом органiзацiї та виконання корпоративного управлiння. Вiдповiдальнiсть аудитора Нашою вiдповiдальнiстю є надання впевненостi щодо iнформацiї Емiтента зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння за перiод 2019 року, а саме таких питань: - щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента; - щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента; - щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента; - щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента; - щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента. Ми виконали завдання згiдно з вимогами Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", мiжнародного стандарту завдань з надання впевненостi 3000 "Завдання з надання впевненостi, що не є аудитом чи оглядом iсторичної фiнансової iнформацiї". Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також зобов'язують нас планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання об?рунтованої впевненостi в тому, що вказана iнформацiя, щодо якої надається впевненiсть не мiстить суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, а також оцiнку застосованих принципiв застосованих управлiнським персоналом ПрАТ "Вiнниччина", а також оцiнку загального подання Звiту з про корпоративне управлiння. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень наведеної iнформацiї внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб'єктом господарювання iнформацiї з корпоративного управлiння, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Перевiрка проводилась вiдповiдно до вимог ч. 3 статтi 40 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями, Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, виданих Радою з Мiжнародних стандартiв аудиту та надання впевненостi (РМСАНВ), затверджених в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням АПУ вiд 26.01.2017 року №338/8 (надалi - МСА), з урахуванням iнших нормативних актiв, що регулюють дiяльнiсть Емiтентiв. Отриманi аудиторськi докази, на думку аудитора, забезпечують достатню та вiдповiдну основу для висловлення аудиторської думки. Нашими цiлями є отримання об?рунтованої впевненостi, що iнформацiя щодо розглянутих нами питань щодо корпоративного управлiння ПрАТ "Вiнниччина" у цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства або помилки. Об?рунтована впевненiсть є високим рiвнем впевненостi, проте не гарантує, що це надання впевненостi, проведене вiдповiдно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, якщо воно iснує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупностi, як об?рунтовано очiкується, вони можуть впливати на рiшення користувачiв, що приймаються на основi цiєї iнформацiї з корпоративного управлiння. Надаючи впевненiсть вiдповiдно до вимог МСА, ми використовуємо професiйне судження та професiйний скептицизм протягом усього завдання з надання впевненостi. Крiм того ми: - оцiнюємо ризики правомочностi (легiтимностi, законностi) здiйснюваних господарських операцiй та господарських фактiв щодо предмету до якого надається впевненiсть; - iдентифiкуємо доказовiсть, повноту та юридичну силу внутрiшнiх документiв, що є основою для надання впевненостi до предмету перевiрки; - доходимо висновку щодо органiзацiї корпоративного управлiння з питань щодо яких надається впевненiсть та робимо висновок, чи iснує суттєва невизначенiсть щодо подiй або умов, якi поставили б пiд значний сумнiв можливiсть продовжити безперервну дiяльнiсть суб'єкта перевiрки.; - отримуємо розумiння заходiв внутрiшнього контролю, що стосуються аудиту, для розробки аудиторських процедур, якi б вiдповiдали обставинам, а не для висловлення думки щодо ефективностi системи внутрiшнього контролю; - дослiджуємо управлiнськi рiшення, договiрне забезпечення та iншу адмiнiстративну документацiю щодо якої надається впевненiсть; - оцiнюємо загальне подання, структуру та змiст iнформацiї щодо якої надається впевненiсть, а також те, чи показує Звiт з корпоративного управлiння iнформацiю що покладена в основу її складання, так, щоб досягти достовiрного вiдображення. Ми повiдомляємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, iнформацiю про запланований обсяг i час виконання завдання з надання впевненостi та суттєвi результати, включаючи будь-якi суттєвi недолiки заходiв внутрiшнього контролю, виявленi нами пiд час виконання цього завдання. Аудиторська фiрма дотримується вимог МСКЯ1 та вiдповiдно впровадила комплексну систему контролю якостi, включаючи задокументовану полiтику та процедури щодо дотримання етичних вимог, професiйних стандартiв i застосовних вимог законодавчих та нормативних актiв. Ми також надаємо тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, твердження, що ми виконали вiдповiднi етичнi вимоги щодо незалежностi, викладених у Кодексi етики професiйних бухгалтерiв, затвердженому Радою з Мiжнародних стандартiв етики для бухгалтерiв, який ?рунтується на фундаментальних принципах чесностi, об'єктивностi, професiйної компетентностi та належної ретельностi, конфiденцiйностi та професiйної поведiнки, та повiдомляємо їм про всi стосунки й iншi питання, якi могли б об?рунтовано вважатись такими, що впливають на нашу незалежнiсть, а також, де це застосовано, щодо вiдповiдних застережних заходiв. З перелiку всiх питань, iнформацiя щодо яких надавалась тим, кого надiлено найвищими повноваженнями, ми визначили тi, що мали найбiльше значення пiд час надання впевненостi поточного перiоду, тобто тi, якi є ключовими питаннями такого надання впевненостi. Опис виконаної роботи У вiдповiдностi до цих вимог нашими обов'язками є дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторських процедур для отримання достатньої впевненостi, щодо предмету завдання. Виконання завдання передбачає здiйснення аудиторських процедур вибiр яких залежить вiд судження аудитора. Докладний опис отриманих результатiв та рекомендацiй За результатами виконання аудиторських процедур встановлено наступне: Щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента: Аудитором пiдтверджується, що система внутрiшнього контролю визначає всi внутрiшнi правила та процедури контролю, запровадженi керiвництвом пiдприємства для досягнення поставленої мети - забезпечення (в межах можливого) стабiльного i ефективного функцiонування пiдприємства, дотримання внутрiшньогосподарської полiтики, збереження та рацiональне використання активiв пiдприємства, запобiгання та викриття фальсифiкацiй, помилок, точнiсть i повнота бухгалтерських записiв, своєчасна пiдготовка надiйної фiнансової iнформацiї. При формуваннi ефективної системи внутрiшнього контролю адмiнiстрацiя суб'єкта господарювання повинна забезпечити: - надiйну iнформацiю, яка необхiдна для успiшного керiвництва дiяльнiстю суб'єкта господарювання; - збереження активiв i документiв - уникнення фактiв крадiжок, псування та нецiльового використання майна, знищення i розголошення iнформацiї (в тому числi тiєї, що мiститься в облiкових регiстрах, комп'ютерних базах даних); - ефективнiсть господарської дiяльностi - виключення шляхом контрольних процедур дублювання, невиробничих витрат, нерацiонального використання всiх видiв ресурсiв; оптимiзацiя податкових платежiв, змiцнення розрахункової дисциплiни; - вiдповiднiсть визначеним облiковим принципам - обов'язкове виконання працiвниками встановлених на пiдприємствi iнструкцiй i правил, а також вимог нормативних документiв; - надiйну систему бухгалтерського облiку. Система внутрiшнього ПрАТ "Вiнниччина" включає три основнi елементи: середовище контролю, систему бухгалтерського облiку та незалежнi процедури перевiрки. На ПрАТ "Вiнниччина" система внутрiшнього контролю реалiзована шляхом: - контролю бухгалтерського фiнансового облiку (iнвентаризацiя i документацiя, рахунки i подвiйний запис); - бухгалтерського управлiнського облiку (розподiл обов'язкiв, нормування витрат); - аудиту, контролю, ревiзiї (перевiрка документiв, перевiрка вiрностi арифметичних розрахункiв, перевiрка дотримання правил облiку окремих господарських операцiй, iнвентаризацiя, усне опитування персоналу, пiдтвердження i простежування). Аудитором дослiджено, що Товариство не має Положення про систему внутрiшнього контролю та управлiння ризиками, тому що Законом України "Про акцiонернi товариства" вiд 17.09.2008 № 514-VI та iншими Законами України це не передбачено. Полiтика ПрАТ "Вiнниччина" щодо управлiння ризиками має першочергове значення для ведення бiзнесу Товариства i є важливим елементом її дiяльностi. Полiтика управлiння ризиками сконцентрована на непередбачуваностi фiнансових ринкiв i нацiлена на мiнiмiзацiю потенцiйного негативного впливу на фiнансовi показники Товариства. Оперативний i юридичний контроль ПрАТ "Вiнниччина" має на метi забезпечувати належне функцiонування внутрiшньої полiтики та процедур з метою мiнiмiзацiї операцiйних i юридичних ризикiв. Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов'язана з фiнансовими ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб'єктивних чинникiв та об'єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких фiнансових ризикiв ПрАТ "Вiнниччина" вiднесено кредитний ризик, ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Полiтика з управлiння ризиками ПрАТ "Вiнниччина" орiєнтована на визначення, аналiз i управлiння ризиками, з якими стикається Товариство, на встановлення контролю за ризиками, а також постiйний монiторинг за рiвнем ризикiв, дотриманням встановлених обмежень та полiтики управлiння ризиками. Управлiння ризиками керiвництвом Товариства здiйснюється на основi розумiння причин виникнення ризику, кiлькiсної оцiнки його можливого впливу на вартiсть чистих активiв та застосування iнструментарiю щодо його пом'якшення. Щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента: Аудитор з метою висловлення думки щодо iнформацiї наведеної про перелiк осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента ПрАТ "Вiнниччина", достовiрно зазначив, що до перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй включено: Прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи/найменування юридичної особи Кiлькiсть акцiй (штук) Вiд загальної кiлькостi акцiй (у вiдсотках) Кiлькiсть за видами акцiй Характер впливу простi iменнi привiлейованi iменнi Танєвський Роман IвановичУКРАЇНА 622 288 5.2351 % 622 288 0 Прямий Людковський Вiктор ВацлавовичУКРАЇНА 622 288 5.2351 % 622 288 0 Прямий Сольвар Сергiй МиколайовичУКРАЇНА 622 288 5.2351 % 622 288 0 Прямий Козловський Вячеслав ГригоровичУКРАЇНА 622 288 5.2351 % 622 288 0 Прямий Гнатовський Анатолiй ПавловичУКРАЇНА 622 288 5.2351 % 622 288 0 Прямий Хом`як Олександр МиколайовичУКРАЇНА 6 062 202 51.0000 % 6 062 202 0 Прямий Усього 9 173 642 77.1755 % 9 173 642 щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента: Аудитором з метою висловлення думки щодо iнформацiї зазначеної у роздiлi VII Звiту про корпоративне управлiння було дослiджено Статут Товариства за яким встановлено, що обмежень немає. Вiдповiдно до даних останнього реєстру власникiв акцiй Товариства, загальна кiлькiсть голосуючих акцiй ПрАТ "Вiнниччина" складає 9187982 штук, що становить 77,29 % вiд загальної кiлькостi акцiй у випуску. Аудитор зазначає, що Товариство вiрно, вiдповiдно до п.10 Прикiнцевих та перехiдних положень Закону України "Про депозитарну систему України" вiд 06.07.2012 № 5178-VI з наступними змiнами та доповненнями та Листа Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку №08/03/18049/НК вiд 30.09.2014 року, акцiї власникiв, що не уклали договiр про обслуговування рахункiв в цiнних паперах ПрАТ "Вiнниччина" не враховує при визначеннi кворуму та при голосуваннi в органах емiтента. Аудитор пiдтверджує, що iнших обмежень прав участi та голосування акцiонерiв на загальних зборах емiтентiв немає та iнформацiя щодо цього питання наведена у Звiтi про корпоративне управлiння є достовiрною. Щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента: Аудитором з метою висловлення думки щодо iнформацiї зазначеної у роздiлi VIII Звiту про корпоративне управлiння було дослiджено Статут Товариства за яким встановлено порядок призначення та звiльнення посадових осiб емiтента. До посадових осiб органiв управлiння емiтента належать: " НАГЛЯДОВА РАДА (п.10.3Статуту): Наглядова рада обирається загальними зборами у кiлькостi 3 членiв строком на 3 роки. До складу Наглядової ради входять Голова наглядової ради та два члени наглядової ради. Кiлькiсний склад наглядової ради встановлюється загальними зборами. Рiшення щодо обрання членiв наглядової ради приймається загальними зборами простою бiльшiстю голосiв акцiонерiв, якi зареєструвалися для участi у загальних зборах та є власниками голосуючих з цього питання акцiй. Голова наглядової ради Товариства обирається членами наглядової ради з їх числа простою бiльшiстю голосiв вiд кiлькiсного складу наглядової ради. Наглядова рада має право в будь-який час переобрати голову наглядової ради. Прийняття рiшення про припинення повноважень членiв наглядової ради належить до виключної компетенцiї загальних збрiв акцiонерiв. Вiдповiдно до Статуту, без рiшення загальних зборiв повноваження члена наглядової ради припиняються: 1) за його бажанням за умови письмового повiдомлення про це Товариства за два тижнi; 2) в разi неможливостi виконання обов'язкiв члена наглядової ради за станом здоров'я; 3) в разi набрання законної сили вироком чи рiшення суду, яким його засуджено до покарання, що виключає можливiсть виконання обов'язкiв члена наглядової ради; 4) в разi смертi, визнання його недiєздатним, обмежено дiєздатним, безвiсно вiдсутнiм, померлим; 5) у разi отримання Товариством письмового повiдомлення про змiну члена наглядової ради, який є представником акцiонера. " ДИРЕКТОР (п. 10.4 Статуту): директор Товариства обирається Наглядовою радою Товариства на невизначений строк. Припинення повноважень директора Товариства є виключною компетенцiєю наглядової ради (п.10.4.3Статуту). " РЕВIЗIЙНА КОМIСIЯ (п.10.5 Статуту): Члени Ревiзiйної комiсiї обираються загальними зборами акцiонерiв у кiлькостi 3 осiб, на строк 3 роки. Голова ревiзiйної комiсiї обирається на засiданнi Ревiзiйної комiсiї з числа її членiв простою бiльшiстю голосiв. Вiдповiдно до п.10.5.1 Статуту, повноваження Ревiзiйної комiсiї припиняються за рiшенням загальних зборiв акцiонерiв. Аудитор пiдтверджує, що iнформацiя щодо цього питання наведена у Звiтi про корпоративне управлiння є достовiрною. Щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента: Аудитором з метою висловлення думки щодо iнформацiї зазначеної у роздiлi IХ Звiту про корпоративне управлiння було дослiджено статутнi документи та внутрiшнi положення за якими встановлено повноваження посадових осiб емiтента. До таких документiв вiдносяться: - Статут в редакцiї вiд 11.07.2017 затверджений загальними зборами акцiонерiв ПрАТ "Вiнниччина" Протоколом загальних зборiв акцiонерiв вiд 25.04.2017 року; Аудитор пiдтверджує, що iнформацiя щодо цього питання наведена у Звiтi про корпоративне управлiння є достовiрною. Думка аудитора щодо iнформацiї зазначеної у Звiтi про корпоративне управлiння. Ця думка складена за вимогами та у вiдповiдностi до ч. 3 статтi 40 статтi 401 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями, Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, виданих Радою з Мiжнародних стандартiв аудиту та надання впевненостi (РМСАНВ), затверджених в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням АПУ вiд 26.01.2017 року №338/8 , Рiшення Аудиторської палати України №9 вiд 13.03.2019 року "Про затвердження Рекомендацiй з аудиторської практики за результатами проведення круглого столу на тему "Новi вимоги до аудиторського звiту" (частина 2 питання 2.3.2) та з урахуванням iнших нормативних актiв, що регулюють дiяльнiсть учасникiв Фондового ринку. Ми перевiрили iнформацiю зазначену у Звiтi про корпоративне управлiння ПрАТ "Вiнниччина" за 2019 рiк, а саме: " щодо зазначених посилань на внутрiшнi документ ПрАТ "Вiнниччина" з органiзацiї корпоративного управлiння ; " щодо наявних пояснень у разi наявностi вiдхилень вiд положень Кодексу корпоративного управлiння; " щодо наведеної iнформацiї про проведенi загальнi збори акцiонерiв (учасникiв) ПрАТ "Вiнниччина" та щодо iнформацiї про прийнятi на цих зборах рiшення; " щодо зазначеної iнформацiї про персональний склад наглядової ради та колегiального виконавчого органу ПрАТ "Вiнниччина", їхнiх комiтетiв, iнформацiї про проведенi засiдання та загальний опис прийнятих на них рiшеннях. Ми пiдтверджуємо зазначену iнформацiю, щодо вище вказаних питань. Ми вважаємо, що отримали достатнi та вiдповiднi докази для висловлення нашої думки . На нашу думку iнформацiя зазначена у Звiтi про корпоративне управлiння ПрАТ "Вiнниччина" щодо таких питань, як: - щодо опису основних характеристик систем внутрiшнього контролю i управлiння ризиками емiтента; - щодо перелiку осiб, якi прямо або опосередковано є власниками значного пакета акцiй емiтента; - щодо зазначеної iнформацiї про будь-якi обмеження прав участi та голосування акцiонерiв (учасникiв) на загальних зборах емiтента; - щодо визначеного порядку призначення та звiльнення посадових осiб емiтента; - щодо визначених повноважень посадових осiб емiтента. У всiх суттєвих аспектах виходячи зi встановлених критерiїв є достовiрною та викладено емiтентом згiдно вимог ч. 3 статтi 40 статтi 401 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями. На основi виконаних процедур та отриманих доказiв нiщо не привернуло нашої уваги, що б змусило нас вважати, що ПрАТ "Вiнниччина" не дотримався в усiх суттєвих аспектах вимог ч. 3 статтi 40 статтi 401 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" вiд 23.02.2006 № 3480-IV з наступними змiнами та доповненнями та Принципiв корпоративного управлiння, затверджених рiшенням НКЦПФР вiд 22.07.2014 року №955. Директор м.п. _____________ Т.М. Давиденко АФ "НИВА-АУДИТ" ТОВ (сертифiкат №006583 вiд 02.07.2009р ) Аудитор Давиденко Тетяна Михайлiвна (сертифiкат №006583 вiд 02.07.2009р) _____________ Т.М. Давиденко 20 березня 2020 року Основнi вiдомостi про аудиторську компанiю: Повна назва пiдприємства АУДИТОРСЬКА ФIРМА "НИВА-АУДИТ" (В ФОРМI ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ Скорочена назва пiдприємства АФ "Н-АУДИТ" ТОВ Ознака особи Юридична Код за ЄДРПОУ 21095329 Юридична адреса 33028, Рiвненська обл., мiсто Рiвне, ВУЛИЦЯ ЛЕРМОНТОВА, будинок 5А, квартира 1 Адреса фактичного мiсцезнаходження 33028, Рiвненська обл., мiсто Рiвне, ВУЛИЦЯ ЛЕРМОНТОВА, будинок 5А, квартира 1 Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв № 0146 вiд 26.01.2001 року № 98 Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi № 0575 Рiшення АПУ №319/4 вiд 24.12.2015 видане Аудиторською Палатою України Вiдповiднiсть реєстру аудиторiв, що мають право здiйснювати аудит проф. учасникiв фондового ринку включено до реєстру "Суб'єкти аудиторської дiяльностi, якi мають право проводити обов'язковий аудит фiнансової звiтностi пiдприємств, що становлять суспiльний iнтерес" Мiсцезнаходження 33028, Рiвненська обл., мiсто Рiвне, ВУЛИЦЯ ЛЕРМОНТОВА, будинок 5А, квартира 1 Основнi вiдомостi про умови договору на виконання завдання з надання впевненостi: - дата та номер договору 25.02.2020 р. № 25/02-6 - дата початку та дата закiнчення виконання завдання з 26.03.2020 р. по 08.04.2020 р. Дата висновку з надання впевненостi: 08 квiтня 2020 року